вівторок, 18 вересня 2012 р.

Наказ про організацію методичної роботи в ЗНЗ районуМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКА  ОБЛАСТЬ
МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ
23400, смт. Муровані Курилівці, вул. Леніна,51, тел. 2- 21-77, р/р 35418003001912
Відділення державного казначейства ідентифікаційний код  02141408   МФО  802015

Н А К А З

28.08.2012 року                           смт. Муровані Курилівці                         № 24

Про підсумки методичної роботи
за 2011-2012 навчальний рік та
організацію методичної роботи
в закладах освіти району
в 2012-2013 навчальному році

У 2011-2012 навчальному році  Мурованокуриловецьким РМК на виконання Законів України "Про освіту”, "Про загальну середню освіту”, реалізації основних положень  і розпорядчих документів та комплексних програм розвитку освіти Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України,  управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, відділу освіти райдержадміністрації, методичного кабінету та з метою підвищення ефективності організації навчально-виховного процесу, вдосконалення педагогічної майстерності вчителя  була проведена значна  і цілеспрямована робота.
Структура науково-методичної роботи Мурованокуриловецького РМК в 2011-2012 н.р. органічно поєднувала розгляд основних науково-методичних проблем через методичну раду, науковий пошук предметних об’єднань та творчих груп із вивчення та впровадження ефективних освітніх технологій, тісну співпрацю з науковцями Інституту інноваційних технологій при НАПН України, що забезпечило  належні умови для підвищення професійної майстерності кожного педагогічного працівника,.
Методисти РМК  впроваджували нові сучасні форми роботи, зосереджували увагу на якісному рівні їх проведення. Роботу з керівними та педагогічними кадрами максимально диференціювали, надавали їй актуальності та практичного спрямування.
Пріоритетними напрямками системи підвищення професійної компетентності педагогічних працівників були: формування ключових компетентностей, упровадження нових технологій навчання в умовах профілізації старшої школи, залучення педагогічних кадрів до творчої роботи, психолого-педагогічний супровід освітньої діяльності.
Методистами РМК у 2011-2012 навчальному році підготовлено і проведено: 46 семінарів, 68 методичних об’єднань,  3 конкурси педагогічної майстерності, 8 інструктивно-методичних нарад, підготовлено понад 100 наказів і методичних рекомендацій, організовано роботу  9-ти творчих груп, проведено   2 заняття «Школи молодого вчителя», організовано творчі звіти учителів, 5 засідань методичної ради, 2 круглих столи, проведено педагогічне читання для вчителів початкових класів та вихователів ДНЗ на тему «Творча спадщина Марії Монтессорі»,  12 тренінгів, підготовлено ряд  статистичних звітів, під час 56 виїздів у ЗНЗ та ДНЗ району методистами відвідано понад 200 уроків, занять  та позакласних заходів, надано методичну допомогу усім категоріям педагогічних працівників.
В 2011-2012 навчальному році закінчено третій етап реалізації науково-методичної теми  «Самореалізація творчих здібностей учнів через застосування інноваційних технологій в навчально-виховному процесі».
Дана робота активізувала форми методичної підготовки кожного вчителя, підняла на більш високий рівень його теоретичну підготовку, надала чіткості і цілеспрямованості практичним заходам з різними категоріями вчителів. Традиційним стало проведення методичних оперативних нарад. Саме вони дають можливість своєчасно вирішувати завдання, що виникають у процесі роботи. Протягом року в тематику оперативних нарад при РМК включались опрацювання нормативно-правових документів, огляд нових публікацій, з питання формування мотивації навчальної діяльності учнів.
     Впродовж навчального року методичним кабінетом надано допомогу з різних питань 98 % педагогічних працівників. Методисти побували, з метою надання методичної допомоги, в усіх 26 (що становить 100%) навчальних закладах.
    Педагоги школи активно залучаються до роботи у обласних семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференціях тощо.
     Так, на базі НВК с. Галайківці 08 грудня 2011 року проведено обласну управлінську практику «Школи інтерактивного навчання освітян» для  директорів середніх загальноосвітніх закладів І-ІІ ст. зі стажем роботи на тему «Нормативно-правове забезпечення управлінської діяльності керівника щодо удосконалення системи навчання та виховання» за участю завідувачки кабінету управління освітою та школознавства ВОІПОПП Ковальчук В.І.;
-  20.09.2011 року на базі СЗШ І-ІІІ ст. с.Немія проведено міжрайонний семінар працівників психологічної служби за участю методиста Вінницького обласного Центру практичної психології та соціальної роботи Козачишеної В.В. на тему «Напрямки діяльності працівників психологічної служби щодо запобігання торгівлі, комерційної експлуатації та жорстокого поводження з дітьми, безпеки дітей в Інтернеті»;
- 26.10.2011 року на базі Могилів-Подільського Будинку школяра відбувся міжрайонний семінар для  вчителів образотворчого мистецтва та художньої культури  з питань обміну досвідом роботи по використанню інноваційних методів та прийомів роботи на уроках образотворчого мистецтва;
- 24.11. 2011 року на базі навчальних закладів району та РБДЮТ проведено обласний семінар-практикум для директорів районних (міських) станцій юних натуралістів, методистів відділів освіти, що ведуть питання еколого-натуралістичної роботи на тему «Форми та методи позакласної природоохоронної та еколого-натуралістичної роботи»;
- 20 березня 2012 року проведено міжрайонний семінар творчо працюючих вчителів англійської мови Могилів-Подільського та Мурованокуриловецького районів на тему «Гра як елемент комунікативного підходу до вивчення іноземної мови»;
Продовжується тісна співпраця за підписаною двосторонньою угодою з Інститутом педагогіки НАПН України з метою організації і проведення дослідницько-експерементальної роботи на базі загальноосвітніх навчальних закладів району.   
Особлива увага працівниками методичного кабінету приділялась роботі з обдарованими та здібними учнями, організації та проведенню різноманітних конкурсів і змагань. Впродовж 2011-2012 навчального року проведено понад 45 різних за тематикою та спрямуванням конкурсів.
Це суттєво збільшило кількість учнів, які брали участь у різноманітних обласних, всеукраїнських конкурсах та кількість переможців обласного рівня (2009 рік – 20 переможців, 2010 рік – 40 переможців; 2011-2012 н.р. – 64 переможці).
       Організовано проводяться шкільні та районні предметні олімпіади. В цьому навчальному році олімпіади проведено з 19 предметів та з двох предметів (українська мова та математика) в початкових класах. В шкільних олімпіадах взяли участь понад 60% учнів. В районному етапі предметних олімпіад –  560 учнів, з яких 30% учасників зайняли призові місця, а 50 переможців  районної олімпіади брали участь в ІІІ (обласному) етапі.
    В 2011-2012 навчальному році  на обласному етапі Всеукраїнських предметних олімпіад учні району здобули 9 призових місць – це найвищий показник району за останні роки. Всього, за результатами участі в Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсах і змаганнях, учні шкіл району здобули 64 призових місця. 
  На високому рівні  організовано роботу по впровадженню в навчально-виховний процес ІКТН, з метою виконання «Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2015 року».
  Методичним кабінетом та Центром ІКТН проведено навчання педагогів закладів освіти району навичок  роботи на комп’ютері та використання ІКТН в навчальному процесі (за дистанційною формою навчання). За підсумками проведеної роботи всім педагогам видано посвідчення про успішну здачу заліку.
  4 заклади району (НВК  «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія», СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт. Мурованих Курилівців, СЗШ І-ІІІ ст. с. Лучинець та НВК сіл Конищів і Рівне) беруть участь у Національному  проекті «Відкритий світ». СЗШ І-ІІІ ст. с. Лучинець включено у Всеукраїнське інформаційно-освітнє середовище електронного ресурсу «Щоденник.ua».
    Проведено конкурс на кращу електронну презентації методичної роботи в закладах району та організовано конкурси –презентації «Педагогічне портфоліо» та «Напрям діяльності навчального закладу».
     Центр інформаційно-комунікаційних технологій  реалізує концепцію інформаційно-освітнього середовища (ІОС) та  впроваджує її в навчально-виховний процес та адміністративну діяльність (керівник проекту - Заболотний М.Г.),: створюються офіційні сайти загальноосвітніх закладів; забезпечено роботу електронного документообігу; наповнюються матеріалами віртуальні предметні кабінети, які стали своєрідними    консультаційними центрами з усіх навчальних дисциплін, де колеги - предметники можуть ознайомитись з матеріальною базою, творчими надбаннями,   отримати компетентну та ділову пораду, консультацію, рекомендацію.
  Постійно поповнюється сайт районного методичного кабінету цікавою та необхідною в роботі інформацією для вчителів, вихователів та  керівників закладів освіти. Це також дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією і методистам, і вчителям і адміністраціям закладів освіти, вчасно знайомитися з новими нормативно-правовими документами.
В 2012 році районним методичним кабінетом організовано і проведено конкурс «Учитель року - 2012» у формі творчого представлення та захисту підготовлених матеріалів   по  номінаціях: українська мова та література, іноземна мова (англійська), фізична культура, етика, біологія.
За підсумками набраних балів та відповідно до протоколу засідання журі, переможцями ІІ (районного) етапу конкурсу «Учитель року - 2012» стали:
- В номінації  «Українська мова та література» - вчителька СЗШ І-ІІ ступенів с. Степанки Сидоренко Валентина Іванівна;
- В номінації «Іноземна мова (англійська)» - вчителька СЗШ І-ІІІ ступенів  с. Лучинець Країло Оксана Анатоліївна;
- В номінації «Фізична культура» - вчитель СЗШ І-ІІІ ступенів                      с. Вищеольчедаїв Павлюк Михайло Степанович;
- В номінації «Етика» - вчителька НВК с. Жван Дідик Людмила Василівна;
- В номінації «біологія» - вчителька СЗШ І-ІІІ ступенів с. Вищеольчедаїв Яворська Галина Францівна.
Всі переможці районного етапу представляли район на обласному етапі та стали призерами і лауреатами  у відповідних номінаціях.
Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних кадрів, яка проводиться відповідно до законів України «Про загальну середню освіту» (ст. 27), «Про освіту» (ст.54) та Типового положення про атестацію педагогічних працівників. В 2011-2012 році проатестовано  75 педагогічних працівників, курсову перепідготовку у Вінницькому ОІПОПП пройшли – 90.
Крім того районним методичним кабінетом створено банк даних кадрового та якісного забезпечення району, банк педагогічних та науково-методичних тем, над якими працюють педагоги закладів освіти району, банк інноваційної діяльності, освітніх ідей педагогів Мурованокуриловеччини.
Методичною службою протягом року вивчалися такі питання: адаптація учнів 1-х, 4-х, 5-х до школи; організація навчально-виховного процесу та методичної роботи; навчально-методичне забезпечення та стан викладання інформатики, хімії, географії,  іноземної мови, предметів художньо-естетичного спрямування в школах району;  досвід вчителів району, які проходили атестацію в 2011 році;  атестація робочих місць,  тематичних та інших видів портфоліо педагогів; стан ведення шкільної документації;  стан організації проведення  ДПА у 4-х, 9-х та 11-х класах ЗНЗ району.  Матеріали за результатами перевірки були узагальнені і обговорені на засіданнях районних методичних об’єднань вчителів-предметників, колегії відділу освіти, прийнято рекомендації щодо усунення недоліків, виявлених під час перевірки,  розроблено заходи щодо підвищення результативності роботи педагогів. Здійснено моніторинг кадрового забезпечення шкіл району, результативності роботи вчителів, якості навчальних досягнень учнів з базових дисциплін. 
Робота районних методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. На  запланованих засіданнях методичних об’єднань  обговорювалися як організаційні питання (підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення підсумкових контрольних робіт, державної підсумкової атестації), так і науково-методичні.
     Значна робота проведена методичним кабінетом протягом навчального року з керівниками та вчителями початкових класів ЗНЗ району по підготовці до впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти з 2012-2013 н.р.
       На районному методичному об’єднані вчителів початкових класів (серпень, березень) було опрацьовано Державний стандарт початкової загальної освіти і навчальні програми інваріантної складової.
       З керівниками шкільних методичних об’єднань, вчителями 4 класу  проведено інструктивно-методичний семінар (березень) «Особливості впровадження нового змісту Державного стандарту початкової загальної освіти» на базі СЗШ І-ІІІ ст. № 2 смт.Муровані Курилівці.
      На базі НВК с. Конищів для керівників та заступників з навчально-виховної роботи проведено семінар (квітень) «Організаційно-педагогічні умови впровадження Державних стандартів у дошкільному закладі і початковій школі».

         Впродовж року проведено  ряд колективних форм методичної роботи з педагогічними працівниками ДНЗ, зокрема:
       2 семінари для вихователів ДНЗ:
-  «Формування природничої компетентності дошкільника» (листопад);
- «Нетрадиційні технології фізкультурно-оздоровчої роботи в умовах ДНЗ» (березень);
       3 семінари для завідуючих ДНЗ:
- «Сучасні здоров’язберігаючі технології в ДНЗ» (березень) на базі ДНЗ с.Роздолівка;
- «Управлінський супровід впровадження Базової програми розвитку дітей дошкільного віку «Я у світі» (листопад) на базі ДНЗ с.Немерче;
- «Сучасні підходи до організації змісту навчально-виховної роботи з дітьми раннього віку» (травень) на базі ДНЗ № 2 смт.Муровані Курилівці.
         В березні  2012 р. на базі ДНЗ № 1  проведено педагогічне читання для вихователів ДНЗ та вчителів початкових класів «Педагогічна спадщина Марії Монтессорі» з презентацією виставки матеріалів «Розвивальне середовища для дітей дошкільного віку за М.Монтессорі».
      З завідуючими ДНЗ було проведено 2 наради з питань планування навчально-виховної роботи в ДНЗ (вересень) та по оздоровленню дітей дошкільного віку влітку 2012 року (травень).
      2 районних методичних об’єднання вихователів ДНЗ (керівник Євчук К.Е):
-         «Організація навчально-виховного процесу в ДНЗ у 2011-2012 н.р.» (серпень);
- « Трудове виховання дітей дошкільного віку як педагогічна проблема сучасності»
(січень).
         На належному рівні було підготовлено та проведено районне методичне об’єднання на базі ДНЗ № 2 у нетрадиційній формі.
        В березні  2012 року проведено моніторингове дослідження стану й розвитку системи освіти дітей старшого дошкільного віку у НВК с.Галайківці, НВК с.Конищів, НВК с.Морозівка. Узагальнені матеріали моніторингового дослідження надіслано до ВОІПОПП.
         На протязі 2011-2012 н.р. методистом РМК, вихователями ДНЗ підготовлено та випущено 6  методичних посібників, рекомендацій:
       Проведено районний конкурс «Краще оформлення групової кімнати серед різновікових груп». Переможцями стали: Осіпчук Людмила Анатоліївна (вихователь ДНЗ с.Обухів); Гордійчук Валентина Миколаївна ( вихователь НВК с.Рівне); Пальонко Людмила Олександрівна  (вихователь ДНЗ с.Обухів), Швець Антоніна Федорівна ( вихователь НВК с.Курашівці).
        Особлива увага методичного кабінету та дошкільних навчальних закладів приділялась  охопленню дітей 5-річного віку по підготовці до навчання в школі. У селах, де відсутні дошкільні навчальні заклади  з березня  по травень  була організована   робота груп по підготовці дітей 5-річного віку до навчання в школі. Що дало можливість 100% охопити дітей старшого дошкільного віку дошкільною освітою. Вихователям даних груп та керівникам ДНЗ була   надана методична допомога з питань планування навчально-виховної  роботи  по програмі «Сходинки», а також був проведений  інструктивно-методичний семінар на тему: «Організація навчально-виховної роботи з дітьми 5-річного віку до навчання  в школі» на базі СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт. Муровані Курилівці. На базі районного методичного кабінету створено консультативний центр для дітей та батьків, або осіб, які їх замінюють.

З метою своєчасного інформування педагогічного колективу про основні події в країні, області, районі та в школах у методичному кабінеті систематично поновлювалися інформації, звіти, випускався «Методичний бюлетень», проведена передплата на основні періодичні видання: Інформаційний збірник, «Освіта України», «Директор школи», «Завуч», «Управління школою», «Все для вчителя», «Позакласний час»» та інші.
   Районний  методичний  кабінет взяв участь у ІІІ Всеукраїнській виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті». Підсумком даного заходу стала обласна звітна науково-практична конференція «Інноваційна педагогічна діяльність: технології, досвід, практика», за результатами якого районний методичний кабінет нагороджено дипломом, а презентацію роботи РМК розміщено у інформаційному збірнику «Інноватика в сучасній освіті»
Із метою модернізації інформаційно-методичної роботи з педагогічними працівниками району для практичної реалізації законодавства України щодо розвитку та вдосконалення освітньої галузі, забезпечення рівного доступу до якісної освіти шляхом підвищення загальної і професійної культури педагогів, створення умов для безперервного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників, підвищення їх психологічної компетентності, широкого впровадження досягнень педагогічної науки і педагогічного досвіду,  враховуючи діагностичний аналіз та відповідно до Статуту, затвердженого рішенням 27 сесії районної ради 5 скликання від 17.06.2010 року №331,

НАКАЗУЮ:

    1. Розпочати роботу по вивченню науково-методичної теми «Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі – першооснова компетентності та  глобальної раціоналізації інтелектуальної діяльності учнів і педагогів». Матеріали по організації відповідної роботи з пропозиціями та науково-методичними темами навчальних закладів подати в РМК до 11.09.2012 року.

  2. В основу методичної роботи покласти рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти (лист від 03.07.2002 №1/9-318).
  3. Основним завданням методичної роботи в 2012-2013 навчальному році вважати: забезпечення науково-методичного супроводу щодо виконання Комплексної програми розвитку освіти Мурованокуриловецького району Вінницької  області на 2012-2017 роки, затвердженої рішенням районної ради від 20.04.2012 №163.

 4. Впродовж  2012-2013 навчального року спрямувати діяльність районного методичного кабінету на виконання пріоритетних напрямків методичної діяльності: забезпечення методичного супроводу щодо впровадження нового Базового компонента дошкільної освіти; впровадження нового Державного стандарту загальної початкової освіти; здійснення навчально-методичного забезпечення викладання предметів; опрацювання сучасної законодавчої бази шкільної освіти; дотримання критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти, науки, молоді і спорту України від 13.04.2011 № 329 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.05.2011 за №566/19304; виконання завдань, визначених ІІІ Всеукраїнським з’їздом працівників освіти, по роботі над впровадженням Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки; удосконалення системи виховної роботи; проведення організаційно-методичних заходів, спрямованих на впровадження прогресивних методик всебічного розвитку дитини, зокрема з питань підтримки та розвитку здібних дітей; впровадження інноваційних педагогічних технологій; здійснення моніторингових досліджень якості освіти в районі; вивчення і узагальнення педагогічного досвіду; аналіз результатів навчально-виховного процесу; вдосконалення структури методичної роботи позашкільних навчальних закладів.
5. Для оперативного керівництва методичною роботою в районі створити методичну раду у складі:
Чемериський Р.В. – голова ради, директор РМК;
Цимбалішина Н.І. – заступник, методист РМК;
Овчарук О.О. – секретар, методист РМК;
Члени ради
Мельник В.Л.     –        методист РМК;
Нагорняк Т.В.       –     методист РМК;
Багрій О.В. –                методист РМК;
Гришина С.Г. –            методист РМК;
Михайлюк В.П.  –        методист РМК;
Стахова С.М.     –         методист РМК;
Комарніцька І.В. –       завідувач ПМПК;       
Заболотний М.Г. –     вчитель СЗШ І-ІІІ ст. с.Лучинець;
Серветник В.Г -   вчитель Мурованокуриловецького НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназії»;
Григораш Л.В. –          директор РБДЮТ.

     6. Затвердити  структуру методичної роботи з педагогічними працівниками району:
6.1  Районні методичні об’єднання та динамічні групи.
6.2  Постійно діючі, епізодичні семінари та семінари-практикуми, семінари-презентації, майстер-класи, конференції.
6.3  Методичні фестивалі.
6.4   Центр ІКТН, школи адаптації молодих спеціалістів.
6.5  Районний центр практичної психології і соціальної роботи, районна ПМПК.
6.6  Виставки позитивного педагогічного досвіду.
6.7  Конкурси педагогічної майстерності.
6.8  Проведення педагогічних мостів.
6.9  Співпраця з ВОІПОПП, ВДПУ.
6.10       Організація і проведення  Інститутом педагогіки АПН України дослідно-експериментальної роботи на рівні загальноосвітніх навчальних закладів району.

   7. Методистам Мурованокуриловецького РМК:
7.1. До 30.08.2012 подати пропозиції до річного плану роботи РМК на 2012-2013 навчальний  рік  та спільно з керівниками РМО скласти плани роботи МО.
7.2. Продовжити забезпечення функціонування інформаційно-консультативних центрів на базі сайту та віртуальних предметних кабінетів  районного  методичного кабінету по роботі з педагогічними кадрами навчальних закладів району у міжкурсовий період.
7.3. Здійснити організаційні заходи щодо діяльності районних методичних об’єднань педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів з періодичністю засідань 4 рази протягом навчального року (два теоретичних засідання у серпні та січні,  одне засідання – конференція та одне – фестиваль у період з жовтня по квітень), затвердити їх керівників:
- заступників директорів з НВР                - Чемериський Р.В.
              - заступників директорів шкіл по виховній роботі та
                 педагогів-організаторів                          - Мельник В.Л.
-   української мови та літератури               - Бабак Г.І.
-   світової  літератури                                  - Кушнір І.М.
-   іноземної мови                                          - Країло О.А.
-   математики                                                - Серветник В.Г.
-   фізики та астрономії                                 - Химич А.В.
-   хімії та біології                                          - Гурман С.В.
-   історії та правознавства                            - Мельник А. О.
-   географії                                                     - Гора А.М.
-   фізичної культури                                     - Гладкий М.В.
-   ЗВ                                                                - Каплінський О.П..    
-   трудового навчання і креслення               - Добровольський Р.А.
-   класних керівників                                     - Щербатюк В.А.
-   вчителів інформатики                                - Заболотний М.Г.
-   вчителів початкової ланки                        -  Войт М.П.
            - завідуючих ДНЗ                                          - Овчарук О.О.
            -  вихователів ДНЗ                                        - Євчук К.Е.
       7.4.Організувати роботу постійно діючих семінарів з періодичністю засідань 2-3 рази на рік (практичний семінар, майстер-клас , презентація) та затвердити їх керівників:
- заступників директорів шкіл по навчальній роботі              - Чемериський Р.В.
- заступників директорів шкіл по виховній роботі та
   педагогів-організаторів                                                           - Мельник В.Л.
- вчителів української мови та літератури                               - Бабак Г.І.
- вчителів іноземної мови                                                          - Країло О.А.
- вчителів фізкультури                                                               - Гладкий М.В.
- вчителів історії та права                                                          - Мельник А.О.
- світової літератури                                                                   - Кушнір І.М.
- російської мови                                                                        - Штефанюк Л.І.
- вчителів трудового навчання та креслення                           - Добровольський Р.А.
- вчителів етики                                                                           - Баланюк С.О.
- вчителів основ здоров’я                                                           - Кравчук В.І.
- керівників  ЗВ                                                                            - Каплінський О.П.
- вчителів початкових класів                                                      - Войт М.П.
- музики  та музичного мистецтва                                             - Никончук Ю.В.
- географії та основ економіки                                                     - Гора А.М.
- вчителів предметів духовно-морального спрямування         - Крохмалюк Р.В.
- практичних психологів та соціальних педагогів                      - Нагорняк Т.В.
- шкільних бібліотекарів                                                               - Тернавська Н.І.
- завідуючих ДНЗ                                                                           - Багнатова Т.І.
- вихователів ДНЗ                                                                          - Євчук К.Е.
- керівників гуртків                                                                       - Кумчак С.А.
   
7.5  Продовжити роботу семінарів-практикумів:
-  вчителів математики                                          - Серветник В.Г.
-  інформатики                                                       - Заболотний М.Г.
-  вчителів фізики і астрономії                             -  Химич А.В.
-  вчителів хімії та біології                                    - Гурман С.В.
-  вчителів образотворчого мистецтва                 - Яворська Л.М.
7.6  Продовжити роботу «Школи молодого вчителя» для новопризначених вчителів шкіл району:
-   вчителів світової літератури – кер. Чепелюк І.В. /СЗШ І-ІІІ ст. №2/
вчителів іноземної мови – кер. Пастух Л.І. / Мурованокуриловецький НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназії»/
вчителів математики – кер. Мельник Л.І. /  Мурованокуриловецький НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназії»/
       - вчителів історії – кер. Невінська Г.Б. /СЗШ І-ІІІ ст. №2/
-   вчителів фізкультури – кер. Гладкий М.В. /СЗШ І-ІІІ ст. с. Вербовець /
- вчителів географії та біології – кер. Гора А.М. /  Мурованокуриловецький НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназії»/
-   вчителів образотворчого мистецтва – кер. Яворська Л.М. /СЗШ І-ІІІ ст. №2/
-   вихователів ДНЗ  – кер.  Шевчук С.О. /ДНЗ  №2 смт. Муровані Курилівці/
Для здійснення оперативної і творчої методичної роботи, надання якісної методичної допомоги , при районних методичних об’єднаннях створити консалтингові центри або творчі групи в кількості 5-7 педагогів.
7.7. Через здійснення методичного патронату усунути порушення і недоліки, виявлені під час атестації закладів освіти в 2011-2012 навчальному році.
Протягом 2012-2013 н.р.
7.8 Продовжити створення нових електронних програм, банків інформації та удосконалення існуючих.
Протягом 2012-2013 н.р.
7.9 Поновити  картотеку передового педагогічного досвіду педагогів району.
До 01.06.2013 р.
  7.10 Здійснювати  методичний супровід впровадження профільного навчання в 10 та 11-х класах, організувати допрофільну підготовку та поглиблене вивчення предметів у 8-9 класах.
                                                                                                         До 10.09.2012р.
7.11 Заслухати на січневих засідання районних методичних об’єднань вчителів, вихователів ДНЗ творчі звіти осіб, які претендують на встановлення (підтвердження) вищої категорії та педагогічне звання.
                                                                                                        Січень 2013  р.
  7.12 Забезпечити планування і проходження курсової перепідготовки педагогами району на базі ОІПОПП.
Протягом 2012-2013 н.р.
7.13 Забезпечити проведення організаційних заходів щодо   І, ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських конкурсів, олімпіад, змагань, оглядів.
                                                                                                   Згідно графіка
7.14 Організувати проведення ІІ етапу конкурсів «Учитель року – 2013», «Творча скарбничка – 2012» та забезпечити подачу відповідних матеріалів у ВОІПОПП для участі в ІІІ(обласному) етапі.
                                                                                             Відповідно до Положення
 7.15 Запровадити  портфоліо  вчителів, вихователів «Педагогічні здобутки» та використовувати їх для фіксування результату роботи при атестації педпрацівників.
                                                                                      З 05.09.2012 р. та постійно
       7.16. Щомісяця протягом 2012-2013 навчального року координувати діяльність колективних форм методичної роботи, визначених цим наказом.

8. Керівникам районних методичних об’єднань:
     8.1 Спільно з методистами РМК планувати роботу РМО, плани роботи подати в Мурованокуриловецький РМК
До 20.09.12р.
    8.2 Забезпечити виконання планів роботи методичних об’єднань.
Упродовж року
    8.3 До 01.10.2012 організувати роботу ініціативних груп по впровадженню сучасних інноваційних технологій в освіті.
    8.4 До 20.05.2013 подати в районний методичний кабінет звіт про методичну роботу за 2012-2013 навчальний рік за встановленою формою.
     8.5  У рамках проведення засідань сприяти демонстрації майстер-класів членами методичних об’єднань, досвід яких занесено в районний (обласний) банки передового педагогічного досвіду.
9. Керівникам дошкільних, загальноосвітніх, позашкільного навчальних закладів:
       9.1 Призначити оптимальну для кожного закладу структуру  методичної роботи, затвердити її наказом.
До 10.09.2012 р.
       9.2 Проводити контроль за виконанням педагогами рекомендацій Мурованокуриловецького РМК, районних методичних об’єднань та постійно-діючих семінарів.
Упродовж 2012-2013 навчального року
        9.3 Забезпечувати участь членів педагогічних колективів у всіх формах методичної роботи, визначених цим наказом.
Упродовж 2012-2013 навчального року
        9.4. Спрямувати діяльність педагогічних та методичних рад навчальних закладів на проведення методичного процесу по роботі над темою «Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі – першооснова компетентності та  глобальної раціоналізації інтелектуальної діяльності учнів і педагогів».;
- по активізації участі учнів (вихованців, гуртківців) у масових заходах, олімпіадах, конкурсах;
- по виробленню методичних рекомендацій щодо шляхів підвищення ефективності навчально-виховного процесу.

        9.5 Відповідно до поставленої педагогічної теми та з метою результативності усіх форм методичної роботи  в 2012-2013 навчальному році, зосередити   роботу над основними напрямками розвитку системи освіти району:
-   забезпечення системи безперервного навчання педагогічних працівників, підвищення їх фахового рівня як однієї з найважливіших умов переходу на нову парадигму освіти;
-   надання дієвої методичної допомоги    педагогічним працівникам, керівникам ЗНЗ, ДНЗ з метою творчого розвитку особистості;
-      організаційно-методичне забезпечення допрофільної підготовки учнів 7-9 класів та профільного навчання учнів старшої школи;
-   формування готовності директора школи та вчителів до самоосвіти та самовдосконалення, здатності до інноваційної діяльності;
-   забезпечення абсолютної комп’ютерної грамотності педагогів району;
-   забезпечити    впровадження    нового   змісту шкільної освіти, створення  авторських програм  з навчальних   дисциплін, підручників, посібників;
-   забезпечити висвітлення кращого досвіду роботи педагогічних   працівників ЗНЗ  щодо модернізації освітньої діяльності;
-   продовжити створення обласного, районного банку інноваційних ідей;
-   вжити дієвих заходів щодо поліпшення роботи із талановитою та обдарованою молоддю, організації та проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад;
-   сприяти  проведенню   моніторингових  досліджень  якості   освіти   з  різних навчальних дисциплін;
-   забезпечити   якісне    проведення    зовнішнього   незалежного   оцінюванні навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти;
      - поліпшити організаторську роботу щодо організації і проведення І і ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу „Учитель року ”.
       9.6 Забезпечити неперервність підвищення науково методичного рівня та професійної майстерності педкадрів шляхом залучення їх до різних форм методичної роботи.
                                                                                                     Постійно
        9.7 Взяти під особистий контроль питання курсової перепідготовки педагогічних працівників. Не приймати до розгляду заяви про підвищення кваліфікаційної категорії від тих педагогів, які не пройшли своєчасно курсову перепідготовку.
                                                                                                                    Постійно
       9.8 Використовувати атестацію, конкурси педагогічної майстерності та інші форми методичної роботи для заохочення діяльності вчителів, розвитку творчої активності педагогів, підвищення професійного рівня і зростання результативності праці педагогів.
                                                                                                                    Постійно
        9.9 Спланувати роботу з обдарованими дітьми шляхом залучення їх до науково-дослідницької роботи, факультативних та гурткових занять з метою поглибленого вивчення предметів навчального плану, позаурочної діяльності, учнівського самоуправління.
                                                                                                                До 15.09 2012 р.
        9.10 Узгодити внутрішньо-шкільну методичну роботу з обласними, районними заходами щодо підвищення теоретичного рівня та методичної майстерності педкадрів.
                                                                                                              До 05.09.2012 р.
       9.11 До 25 вересня в школах та дошкільних закладах району спланувати взаємовідвідування та відкриті уроки, заняття,  графік помістити в методичному куточку. Провести засідання методоб'єднань, на яких обговорити плани роботи на навчальний рік (після цього затвердити і погодити).
        9.12 Організувати роботу у ДНЗ та НВК за тематичними кварталами: «Світ гри» (вересень-листопад), «Сім’я, людство, родина в контексті вимог Базового компоненту» (грудень-лютий), «Мовленнєвий розвиток» (березень-травень).
        9.13 Керівник закладу освіти несе персональну відповідальність за явку педагогів на методичні заходи та його підготовку до виступу.

 10. Вчителям-предметникам, вихователям ДНЗ
        10.1.Систематично працювати над підвищенням рівня самоосвіти, внести корективи у власну науково-методичну проблему відповідно до методичних та експериментальних завдань навчального закладу.                                                                       
                                                                                                       Упродовж року                                                    10.2.Удосконалювати рівень підготовки узагальнених матеріалів з досвіду  роботи.
                                                                                                        Упродовж року
     10.3. Систематично працювати над поповненням  кабінетів, кімнат методичними матеріалами.                                                                                       
                                                                                                        Постійно
      10.4.Працювати над удосконаленням навичок роботи на комп’ютері та  впровадженням інноваційних методик з метою підвищення результативності навчально-виховного процесу.
                                                                                                        Упродовж року
 11. Наказ від 30.08.2011 р.    № 5 «Про підсумки методичної роботи в 2010-2011 н.р. та  організацію методичної роботи в закладах освіти району в 2011-2012 навчальному році ” з контролю зняти.

12. Організацію виконання наказу покласти на методистів, керівників закладів освіти та їх заступників з НВР.

13. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою. 


Директор Мурованокуриловецького РМК                                          Р.В.Чемериський
З наказом озн.:
Михайлюк В.П.
Багрій О.В.
Нагорняк Т.В.
Овчарук О.О.
Цимбалішина Н.І.
Гришина С.Г.
Мельник В.Л.
Комарніцька І.В.
Стахова С.М.

Немає коментарів:

Дописати коментар